• Wpisów:233
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis:2 lata temu, 21:41
  • Licznik odwiedzin:14 539 / 1845 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Która Wam się najbardziej podoba? Piszcie w komach
 

 
Specjalnie dla pewniej osoby wstawiam. Nie mam pewności czy zajrzy, ale chcę pomóc, bo to ciężko nam dziewczynom wybrać jakąś sukienkę. 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
"Zur Rettung"
Był kiedyś stary król. Król miał piękną córkę. To była bardzo ładna księżniczka, ale była bardzo samotna. Ojciec zakazał jej chodzić samej na cmentarz. Pewnego dnia księżniczka poszła na cmentarz. Chciała być bliżej swojej matki. Miała trochę wody, i podlała kwiaty. Jej mama była w niebie. Pomyślała, że na pewno jest szczęśliwa. Gdy wracała ktoś ją uderzył w głowę. Okazało się, że to była jej macocha. Macocha nienawidziła księżniczki, ponieważ to ją ojciec bardziej kochał. Zamknęła ją w starym domu. I powiedziała, że ją zabije. Dała jej jeść. Ojciec szukał swojej córeczki, powiedział że da wysoką nagrodę gdy ktoś ją znajdzie. Do zamku królewskiego przyszedł książę. Powiedział, że będzie walczył księżniczkę. Chciał ją uratować. Ojciec kochał ją bardzo mocno. Dostał anonim od złej macochy, że aby odzyskać córkę musi wykonać 3 zadania. Musiał w nocy modlić się na cmentarzu. Potem iść do kościoła i prosić boga o przebaczenie. Na końcu na cmentarzu zagrać i zaśpiewać piosenkę. Książę wykonał zadania. Zła macocha ucieszyła się i uwolniła księżniczkę. Za uratowanie jej dostał nagrodę. Sprytny Książę ożenił się z piękną księżniczką. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie.


Oczywiście bajka do oceny poszła troszeczkę zmieniona i w języku niemieckim.
Nadal nie wiem jaki morał może zawierać, według koleżanki taki aby nie chodzić samemu na cmentarz i słuchać rodziców. I czy nadaje się na bajkę dla dzieci?
  • awatar Just me ♥: Bajka świetna.. :) Pewnie że się nadaje ;)
  • awatar piacevole: Morał ? Hmmm. Może to, że dobro zawsze zwycięza , a milosc jest silniejsza od nienawisci :) Bajka jak najbardziej nadaje sie do odbioru mlodych sluchaczy :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
  • awatar Patrycja K.: Niestety mi takie nie wyjdą, na połowinki miałam mieć takie, ale mam długie gęste i proste z natury włosy, którym ciężko się współpracuje z lokówką koleżanki.
  • awatar Just me ♥: Ojejku *.* prześliczne !
  • awatar Demonologia: marzenie <3
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (6) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Chciałabym mieć taki talent ale i także czas, którego na pewno sporo się potrzebowało do stworzenia takiego cuda.
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Przeglądając różne strony, zebrałam kilka najfajniejszych sukienek. 

 
A oto buciki, które niedawno kupiłam. Mam też drugie podobne z ćwiekami i zamkiem. I jak Wam się podobają?
 

 
A oto kolejne ciekawe zestawienie ubrań. Czy tylko dla odważnych...?
 

 
Co powiecie na takie odważne połączenie..?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Siemka, jestem tutaj nowa i postaram się sprostać Waszym oczekiwaniom co do mojego bloga. Postaram się codziennie wchodzić i dodawać nowe ciekawe rzeczy. Zakładając bloga chciałam na początek skupić się na ciekawych książkach, które niosą uniwersalne prawdy i motta życiowe. Mam nadzieje, że z czasem polubicie mój blog i będziemy w stałym kontakcie.